Abdulla Oripov ijod maktabi o'quvchisi fan olimpiadasi g‘olibi
O‘quvchilarning bilimlarini sinovdan o‘tkazish va shu bilan birga iqtidorli yoshlarni rag‘batlantirishni maqsad etgan turli fan olimpiadalari, tanlov va musoboqalar tashkil etilmoqda.
Xususan,  Qashqadaryo viloyatidagi akademik liseylar va umumta'lim maktablarining o'quvchilari o'rtasida an'anaviy "Qarshi Davlat Universiteti rektori fan olimpiadasi" o‘tkazildi.  Unda  Abdulla Oripov ijod maktabining 11-sinf o'quvchisi Bahtigul Samiyeva ham ishtirok etdi va ingliz tili fanidan 3-o'rinni qo'lga kiritdi.
Ushbu olimpiadadagi ishtirok o‘quvchilarga nafaqat bilimlarini sinovdan o‘tkazish, balki fanlar bo‘yicha o‘zlari yanada e’tibor qaratishlari, ko‘proq o‘qishlari kerak bo‘lgan jihatlarni ham bilib oladilar.

A pupil of the School of Creativity named after Abdulla Aripov, is the winner of the Olympiad
Various science olympiads, competitions and contests are organized to test the knowledge of pupils, as well as to encourage talented young people.
In particular, the traditional "Olympiad of the rector of Karshi State University" was held among students of academic lyceums and secondary schools in Kashkadarya region. Samiyeva Bahtigul, an 11th grade student at the Abdulla Aripov School of Creativity, also took part in it and took 3rd place in English.
By participating in this Olympiad, pupils will not only test their knowledge, but also learn the areas in which they need to pay more attention and study more in subjects.