Prezident tomonidan ta’lim mavzusida o‘tkazilgan video-selektorda viloyat hokimlari, vazirlar va yirik tarmoqlar rahbarlarining o‘quvchilar bilan uchrashib, islohotlarning mazmun-mohiyatini tanishtirib borishga mas’ulligi belgilab qo‘yilgandi.
Mazkur qaror ijrosi doirasida bugun Agentlik tizimidagi Muhammad al-Xorazmiy nomidagi ixtisoslashtirilgan maktabda Energetika vazirligi vakillari, xususan Energetika vaziri maslahatchisi Temur Jo'rabekov va vazirlik Yoshlar yetakchisi Xolisaxon Nuriddinova  ishtirokida uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuv davomida mehmonlar so'zga chiqib, energetika sohasida yaratilayotgan shart-sharoitlar haqida yoshlarga ma'lumot  berishdi.

REPRESENTATIVES OF THE MINISTRY OF ENERGY AT AL-KHWAREZMI SCHOOL
A video conference on education held by the President highlighted the responsibility of hokims, ministers and heads of major sectors to meet with students and introduce the essence of the reforms.
As part of the implementation of this decision, a meeting was held today at the Muhammad al-Khwarizmi Specialized School under the Agency with the participation of representatives of the Ministry of Energy, in particular, Adviser to the Minister of Energy Temur Jurabekov and Youth Leader Kholisakhon Nuriddinova.
During the meeting, the guests spoke and informed the youth about the conditions created in the energy sector.