Abdulla Oripov izdoshlari" hamda "O'tkir Hoshimov asarlari bilimdoni" tanlovining Respublika bosqichi yakunlandi
Abdulla Oripov izdoshlari" hamda "O'tkir Hoshimov asarlari bilimdoni" tanlovining Respublika bosqichi yakuniga yetdi.
Unda Prezident ta'lim muassasalari agentligi tasarrufidagi Ogahiy ijod maktabi  hamda Abdulla Oripov ijod maktabi o'quvchilari ham ishtirok etib, faxrli oʻrinlarni qo'lga kiritishdi.
G‘oliblarga diplom va qimmatbaho sovg‘alarni O'zbekiston Yozuvchilar uyushmasi raisi, O'zbekiston xalq shoiri Sirojiddin Sayyid topshirdi.

The Republican stage of the contest "Abdulla Oripov izdoshlari" and "O'tkir Hoshimov asarlari bilimdoni" is over
The Republican stage of the contest "Abdulla Aripov izdoshlar" and "O'tkir Hoshimov asarlari bilimdoni" came to the end.
Pupils from the Agahi School of Creativity and Abdulla Oripov School of Creativity under the Agency for Presidential Educational Institution also took part in the competition.
The winners were awarded diplomas and valuable gifts by Sirojiddin Sayyid, the chairman of the Writers' Union of Uzbekistan.