"Yashil makon" loyihasi davom etmoqda
Prezident ta'lim muassasalari agentligi tasarrufidagi ijod maktablarining o'qituvchi va o'quvchilaridan iborat jamoa ham "Yashil makon" umummilliy loyihasiga o'z hissalarini qo'shishmoqda.
Hamid Olimjon va Zulfiya nomidagi ijod maktabida ham ushbu loyihaga start berilib, maktab jamoasi maktab maydoniga 90 tup manzarali daraxt hamda 140 tup manzarali buta ko`chatlari ekishdi.
Erkin Vohidov nomidagi ijod maktabi jamoasi esa mazkur tashabbus doirasida maktab hududlarini turli chiqindilardan tozalab, rejaga asosan mevali va manzarali daraxt ko’chatlarini o’tkazishdi.

The Green Space (Yashil makon) project is continuing
A team of teachers and students of the creative schools under the Agency for Presidential Educational Institutions is also contributing to the nationwide Green Space project.
The project was also launched at the Creative School named after Hamid Olimjon and Zulfiya , where the school team planted 90 ornamental trees and 140 ornamental shrubs on the school grounds.
As part of the initiative, the team of School of Creativity named after Erkin Vahidov also planted fruit and ornamental trees as planned.