Agentlik tizimidagi maktablarda o‘quvchilarda har tomonlama zukkolik va topqirlikni shakllantirishni ko‘zlab turli tanlov va bilim musoboqalari o‘tkazib boriladi.
Jumladan, Erkin Vohidov nomidagi ijod maktabida ham o‘qituvchilar sardorligidagi guruhlar o‘rtasida “Zakovat” intellektual saralash o‘yinining uchinchi bosqichi o‘tkazildi.
O‘yin tashkilotchisi tomonidan tayyorlangan Amir Temurning hayot yo‘lida amalga oshirgan ishlari, buyuk sarkarda ekanligini ochib beruvchi savollar bo‘yicha bellashdilar.
Shuningdek Prezidentimizning 5 ta muhim tashabbusi bo‘yicha turli tadbirlar, targ‘ibot – tashviqot ishlari olib borilmoqda. Tadbir avvalida maktabning ijodkor o‘quvchilari tomonidan she’r, qo‘shiq va raqslar taqdim etildi.

The schools under the Agency hold various competitions and knowledge contests aimed at developing students' all-round intelligence and ingenuity.
In particular, the third stage of the intellectual qualifying game "Zakovat" was held at the School of Creativity named after Erkin Vahidov.
Amir Temur's life story, prepared by the game's organizer, was contested on questions that revealed that he was a great commander.
In addition, various events are being carried out on 5 important initiatives of the President. At the beginning of the event, creative students of the school presented poems, songs and dances.