Abdulla Qodiriy nomidagi ijod maktabida bitiruv kechasi bo‘lib o‘tdi.
Tadbir Prezident, ijod va ixtisoslashtirilgan maktablarni rivojlantirish agentligi rahbari Hilola Umarovaning bitiruvchilarga tabrigi bilan boshlab berildi.
Bitiruv kechasida Toshkent davlat texnika universiteti rektori, Alisher Navoiy nomidagi O'zbek tili va adabiyot universiteti ustozlari, O'zbekiston milliy drama teatri va Muqimiy nomidagi teatr jamoasi ishtirok etishdi.
Tadbir so'ngida o'quv yili davomida eng yaxshi natijalar qayd qilgan bitiruvchilar "Eng yaxshi shogird" va "Eng yosh tarixchi" nominatsiyalari bo'yicha diplom va sertifikatlar bilan taqdirlandilar.

A graduation party was held at the Creativity school named after Abdulla Kadiri.
The event began with a congratulatory message to the graduates from the Director of the Agency for the Development of the Presidential, Creativity and Specialized Schools Hilola Umarova.
The graduation party was attended by the rector of Tashkent State Technical University, teachers of the Alisher Navoi University of Uzbek Language and Literature, the National Drama Theater of Uzbekistan and the Muqimi Theater.
At the end of the event, the graduates who achieved the best results during the academic year were awarded diplomas and certificates in the nominations "Best Student" and "Youngest Historian".