Prezident, ijod va ixtisoslashtirilgan maktablarni rivojlantirish agentligi tomonidan “Qo‘qon olimpiadasi” g‘oliblari va ularning ota-onasi bilan uchrashuv tashkil etildi.
Mazkur uchrashuv iqtidorli yoshlar hamda ular erishgan yutuqlarini keng targ‘ib etish va shu orqali mamlakatimizda ta’limga bo‘lgan e’tiborni yanada kuchaytirishni maqsad etgan.
Uchrashuvda Аgentlik rahbari Hilola Umarova hamda Qo‘qon Universiteti rektori Sherzod Mustafoqulov so‘zga chiqib, o‘quvchilarni yutuqlari bilan tabriklashdi.
Shundan so'ng, 1-o‘rin sohibi Asilbek Sunnatovning otasi farzandining g‘alabasidan xursandligini bildirdi:
- Bugungi kun bizning oilamiz uchun esda qolarli bo'ldi. Shuni ta’kidlab o‘tishim lozimki, men veterenariya xodimiman, rafiqam esa matematika fani o‘qituvchisi. Bizdek oddiy oila uchun farzandlarimizning ushbu yutug'i ulkan baxt.

A meeting with the winners of the Kokand Olympics and their parents.
The Agency for the development of  Presidential, Creative and Specialized Schools, organized a meeting with the winners of the Kokand Olympics and their parents.
The purpose of the meeting is to promote talented young people and their achievements, thereby strengthening the focus on education in our country.
The head of the Agency Hilola Umarova and the rector of Kokand University Sherzod Mustafakulov spoke at the meeting and congratulated the students on their achievements.
After that, the father of the 1st place winner Asilbek Sunnatov said that he was happy with his son’s achievements:
- Today was a memorable day for our family. I should mention that I am a veterinarian and my wife is a math teacher. For an ordinary family like us, this achievement of our children is a great happiness.