Inson huquqlari bo'yicha Malayziya komissiyasining bola huquqlari komissari Noor Aziah Mohd Awal  hamda O'zbekistondagi bola huquqlari boʻyicha vakil  Aliya Yunusova  Prezident ta’lim muassasalari agentligiga tashrif buyurdi.
Mehmonlar Agentlik direktori Hilola Umarova hamrohligida Muhammad al-Xorazmiy maktabida bo‘lib, о‘quvchilar bilan suhbatlashdi va ular tomonidan yaratilgan loyiha va ishlarni ko'zdan kechirishdi.
Shuningdek, "Zamin Education" o‘quv dasturi va onlayn video darsliklar uchun mo'ljallangan platforma, maxsus eshitish uchun yordamchi qurilmalar hamda  "Zamin" o'quv xonasidagi shart-sharoitlari bilan tanishdilar.

Commissioner for Child Rights of the Malaysian Commission is at the Agency
Noor Aziah Mohd Awal, Commissioner for Children's Rights of the Malaysian Commission for Human Rights, and Aliya Yunusova, Representative for Children's Rights in Uzbekistan, visited the Agency for Presidential Educational Institutions.
Accompanied by the Director of the Agency Hilola Umarova, the guests visited the Muhammad al-Khwarizmi School, talked to the students and reviewed the projects and works created by them.
They also got acquainted with the Zamin Education curriculum and platform for online video textbooks, special hearing aids and the conditions in the Zamin classroom.