Bugun,18-aprel kuni fizika, biologiya hamda informatika va axborot texnologiyalari fanlaridan Xalqaro fan olimpiadalariga saralashning II bosqichiga start berildi.
Ishtirokchilarga topshiriqlarni bajarishlari uchun fizika, biologiya fanlari uchun 4 soat, Informatika va axborot texnologiyalari fani uchun 5 soat vaqt beriladi. O 'quvchilarning yozgan ishlari hakamlar hay'ati tomonidan tekshiriladi va natijalar shu kunning o‘zidayoq e'lon qilinadi.
Ushbu saralash bosqichiga Prezident, ijod va ixtisoslashtirilgan maktablarni rivojlantirish agentligi tizimidagi maktablardan 13 nafar o'quvchi ishtirok etmoqda.

The second stage of qualifying for the International Science Olympiads has started
Today, on April 18, the second stage of qualifying for the International Science Olympiads in Physics, Biology and Informatics and Information Technology has started.
Participants will be given 4 hours for physics and biology, and 5 hours for computer science and information technology. Students' entries will be reviewed by  judges and the results will be announced on the same day.
Thirteen students from schools run by  Agency for the development of the Presidential, Creativity and Specialized Schools  are participating in this qualifying round.