Ijod maktabida mahorat darsi
Prezident ta'lim muassasalari agentligi tasarrufidagi Abdulla Qodiriy  ijod maktabi hamda O'zbekiston davlat san'at va madaniyat instituti o'rtasida ijodkor o'quvchilarning iste'dodini yanada oshirish maqsadida "Mahorat darslari" ni o'tkazish va qator boshqa madaniy- ijodiy tadbirlar tashkil etish bo'yicha memorandum imzolangan.
Mazkur Memorandum doirasida bugun,  30-oktabr kuni, O'zbekiston davlat san'at va madaniyat instituti ustozlari hamda ijodkor talabalari  bilan hamkorlikda Abdulla Qodiriy nomidagi ijod maktabiga “Mahorat darslari" bo’lib o’tdi.
Unda o’quvchilar doira, nay, qashg'ar rubobi, afg'on rubobi kabi sozlarning tarixi haqida ma’lumotga ega bo’lish bilan birgalikda sozandalar bilan birgalikda ushbu cholg'u asboblarida kuylar ijro etishdi.

The School of Creativity named after Abdulla Qodiri under the Agency for Presidential Educational Institutions and the Uzbek State Institute of Arts and Culture signed a memorandum on the establishment of "Master Classes" and a number of other cultural events to further develop the talents of creative students.
Within the framework of this Memorandum, today, October 30, in cooperation with teachers and creative students of the Uzbek State Institute of Arts and Culture, "Master Classes" were held at the School of Creativity named after Abdulla Qodiri.
In it, students learned about the history of words such as doira, nay, kashgar rubobi, afghan rubobi, and played melodies on these instruments together with musicians.