Prezident ta’lim muassasalari agentligi hamda Cambridge Assesment tashkiloti bilan mamlakatimizdagi o‘qituvchilarga xalqaro sertifikat berilishi yuzasidan memorandum imzolandi.
Unga ko‘ra, xalqaro ekspertlar hamda mahalliy ekspertlar tajribasini integratsiya qilish orqali malakali pedagog kadrlar faoliyatini rivojlantirish maqsad etilgan.
Mazkur dastur nafaqat Prezident ta’lim muassasalari agentligi tizimidagi, balki O‘zekistondagi barcha maktablardagi pedagoglarning kasbiy mahoratini oshirish va ularning xalqaro standartlar asosida faoliyat olib borishi hamda xalqaro sertifikatlarni qo‘lga kiritish imkonini beradi.

International partnership-new achievements
A memorandum was signed with the Agency for Presidential Educational Institutions and the Cambridge Assessment Organization on the issuance of international certificates to teachers in our country.
It aims to develop the work of qualified teachers through the integration of the experience of international experts and local experts.
This program will improve the professional skills of teachers not only in the Agency, but also in all schools in Uzbekistan and allow them to work in accordance with international standards and obtain international certificates.