Matematika va informatika fanlaridan nufuzli Xalqaro olimpiadalarda O'zbekiston sharafini himoya qiladigan terma jamoa a'zolari saralab olindi
Joriy yilning 25 aprelidan 3 mayga qadar Toshkentda matematika, kimyo hamda informatika va axborot texnologiyalari fanlaridan nufuzli Xalqaro fan olimpiadalariga saralashning 2-bosqichida yuqori natijalarni qayd etgan jami 55 nafar o'quvchi bilan o'quv tayyorgalik
mashg'ulotlari olib borildi.
О'quvchilar orasidan nufuzli fan olimpiadalarida ishtirok etuvchi terma jamoa a'zolari saralab olindi.
19-25 iyun kunlari Singapurda bo'lib o'tadigan 33-Xalqaro Informatika olimpiadasi (IOI) da ishtirok etuvchi terma jamoa a'zolari orasida Agentlik tizimidagi maktabdan 2 nafar o'quvchi bor:

Members of the national team defending the honor of Uzbekistan at the prestigious International Olympiads in Mathematics and Informatics have been selected
From April 25 to May 3 this year in Tashkent with a total of 55 students who have achieved high results in the 2nd stage of qualifying for the prestigious International Science Olympiads in Mathematics, Chemistry and Informatics and Information Technology
training was conducted.
The members of the national team participating in the prestigious science olympiads were selected from among the students.
Among the members of the national team participating in the 33rd International Informatics Olympiad (IOI) to be held in Singapore on June 19-25 are 2 students from a school in the Agency system: