Prezident maktabining ilk “qaldirg'ochlari” uchun tashkil etilgan maxsus tadbir va uchrashuvlar davom etmoqda.
Jumladan, bugun Muhammad al-Xorazmiy nomidagi ixtisoslashtirilgan maktabida Prezident maktablari bitiruvchilari uchun Agentlik direktori Hilola Umarova, germaniyalik kimyogar va akademik boshqaruv bo‘yicha mutaxassis Wolfgang Anton Herrmann hamda Myunxen texnika universiteti ijrochi direktori Friederike Hettinger ishtirokida uchrashuv tashkil etildi.
Sizning eng katta yutug‘ingiz bu eng avvalo O‘zbekistonning fuqarosi ekanligingizda! O‘zbekistonning ta’lim tizimida olib borilayotgan o‘ziga xosligi ko'plab iqtidorli o‘quvchilarni yetishib chiqishiga asos bo'ladi, deya ta'kidladi Wolfgang Anton Herrmann.
Uchrashuv davomida o‘quvchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollar bilan xorijiy mehmonlarga murojaat qilishdi. Mazkur uchrashuv o‘quvchilarda katta taassurot qoldirdi, ularni ruhlantirdi. Bu katta hayotga mustaqil qadam bosishlari uchun ham alohida ahamiyatga ega.

Events and meetings organized for the first graduates of the Presidential School continue
Special events and meetings organized for the first "swallows" of the Presidential School are underway.
In particular, a meeting for graduates of the Presidential Schools was held today at the Specialized school named after Muhammad al-Khwarizmi with the participation of Director of the Agency for the Development of the Presidential, Creativity and Specialized schools Hilola Umarova, German chemist and academic management specialist, Wolfgang Anton Herrmann  and Executive Director of the Technical University of Munich Friederike Hettinger.
“Your greatest achievement is, first of all, being a citizen of Uzbekistan! The uniqueness of the Uzbek education system is the basis for the development of many talented students”, said Wolfgang Anton Herrmann.
During the meeting, students addressed their questions to foreign guests. The meeting made a great impression on the students and inspired them. It is also important for them to step into the big life independently.