Ushbu ko‘rsatilgan veb-saytga kirganingizdan so‘ng:
4.      Yakuniy bosqich imtihonlariga o‘tgan nomzodlar – jadvalning yuqori qismida ko‘k rangda belgilangan bo‘ladi.
5.      Yakuniy bosqich imtihonlariga o‘ta olmagan nomzodlar esa – oq rang bilan belgilangan bo‘ladi.
E’lon qilinadigan natijalar namunasi taqdim etilmoqda.
Ushbu ko‘rsatilgan ro‘yxat NAMUNA ekanligini unutmang!
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2019-yil 25-iyun 526-sonli qarorining “Prezident maktablari to‘g‘risidagi Nizom” 41-bandiga asosan, Prezident maktablariga kirish imtihonlari natijalarini tekshirish va talabgorlarning javoblari natijalarini baholash, ta’lim sohasida faoliyat yurituvchi xorijiy tashkilot - Cambridge Assessment International Education tomonidan amalga oshiriladi.
Natijalar anonim tarzda e’lon qilinadi. Nomzodning shaxsiy ma’lumotlari ko‘rsatilmaydi.
Shuningdek, Prezident maktablari nomzodlarga qo‘yiladigan talablar va qabul qilish tartibi bo‘yicha ma’lumotlarni rasmiy veb-sayt orqali olishingiz mumkin.
Havola: portal.piima.uz
Asosiy imtihonlar 20-23 avgust kunlari o‘tkazilishi rejalashtirilgan. Yakuniy bosqichga saralash imtihonida qatnashgan nomzoddan 32640 tasi, ya’ni qabul kvotasida belgilangan har bir o‘ringa 20 kishi hisobidan talabgorlar yo‘llanma oladi.

The results of the first stage exams for the Presidential schools, which took place July 26-28, were announced on the Cambridge Assessment International Education website:
You can view the test results using a computer at the following link: https://www.admissionstesting.org/campaigns/pre-selection-results/
After visiting this website:
1. Select the area where the applicant applied.
2. Then select the class applicant has assigned (5th, 6th, 7th, 8th, 9th, 10th grade).
3. To find out the candidate's result, press the search key (Ctrl + F), dial the 11-digit special identification number provided to you, and press Enter.
4. Candidates who have passed the final exams will be marked in blue at the top of the table.
5. Candidates who do not pass the final exams will be marked in white.
An example of the results to be published is provided.
Please note that this list is SAMPLE!
In accordance with paragraph 41 of the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated June 25, 2019 No 526 "Regulations on Presidential Schools", organization - Cambridge Assessment International Education.
Results will be announced anonymously. Candidate's personal information will not be displayed.
You can also find information on the requirements for presidential schools and the admission procedure on the official website.
Link: portal.piima.uz
The main exams are scheduled for August 20-23. Of the 32,640 finalists, 20 will be selected for each seat in the admission quota.