Agentlik tizimidagi ijod maktablarida mustaqillik darslari bo‘lib o‘tdi
Prezident ta’lim muassasalari agentligi tizimidagi ijod maktablarida "Yangi O'zbekistonda erkin va farovon yashaylik" shiori ostida mustaqillik darslari bo‘lib o‘tdi.
Xususan, Abdulla Qodiriy nomidagi ijod maktabidagi "Birinchi qo'ng'iroq" tadbiri oʻzgacha zavqqa boy bo‘ldi.
Shunigdek, Erkin Vohidov nomidagi ijod maktabida tashkil etilgan tadbirda Oliy Majlis Senati a’zosi, O‘zbekiston xalq shoirasi Enaxon Siddiqova o‘quvchilarini yangi o‘quv yili bilan tabrikladi.
Muhammad Yusuf nomidagi ijod maktabida ham "Bilimlar kuni" keng jamoatchilik vakillari ishtirokida tashkil etildi. Unda ijod maktabining o‘quvchilari tomonidan tayyorlangan badiiy chiqishlar namoyish etildi.
Xuddi shunday tadbir Is'hoqxon Ibrat nomidagi ijod maktabida bo'lib o'tdi.
Halima Xudoyberidyeva nomidagi ijod maktabida esa “Men nechun sevaman O‘zbekistonni?” mavzusida “Mustaqillik darsi” o‘tildi va istiqlolning ahamiyati tushuntirildi.

Independence lessons were held in the creative schools under the agency
Independence lessons under the motto "Let's live freely and prosperously in the new Uzbekistan" were held in the creative schools under the Agency for the Presidential Educational Institutions.
In particular, the event "The First Bell" at the School of Creativity named after Abdullah Qadiri was very interesting.
Member of the Senate of the Oliy Majlis, People's Poet of Uzbekistan Enakhon Siddikova also congratulated the students on the beginning of the new school year.
The "Knowledge Day" was also organized at the Muhammad Yusuf School of Creativity with the participation of members of the general public. It featured performances by students from the School of Creativity.
A similar event was held at the Ishakhan Ibrat School of Creativity.
At the Halima Khudoiberidyeva School of Creativity, the "Independence Lesson" was held on the topic of “Why do I love Uzbekistan?” and the importance of independence was explained.