Olimpiada g‘olibiga o‘z yutug‘i - Cobalt avtomashinasi topshirildi
Bugun Toshkent shahridagi Prezident maktabida “Qo‘qon olimpiadasi”ning yana bir g‘olibi Xiva Prezident maktabi bitiruvchisi sarvar Soporboyevga sovrin-Cobalt  avtomoshinasi topshirildi.
Аgentlik rahbari Hilola Umarova so‘zga chiqib, g‘olib va qatnashchilarni tabrikladi: Erishilgan yutuqlar nafaqat o‘quvchilarimiz va ularning ota-onalarinki, balki birdek mehnat qilgan ustozlarimizniki hamdir. Shu bilan birga, bu natijalar boshqa o‘quvchilar uchun ham motivatsiya bo‘lib xizmat qiladi.
Shundan so‘ng Qo‘qon Universiteti rektori Sherzod Mustafoqulov  o‘z nutqida matematika olimpiadasida g‘olib aynan al-Xorazmiy yurtidan  chiqqanligining ham o‘ziga xos ramzi borligini ta’kidladi.
Uchrashuv Prezident, ijod va ixtisoslashtirilgan maktablarni rivojlantirish agentligi tashabbusi bilan tashkil etildi. Eslatib o‘tamiz,  kecha olimpiadaning yana bir g‘olibi-Asilbek Sunnatov Nexia-3 avtomobili bilan taqdirlangan edi.

Another winner of the Kokand Olympics, Sarvar Soporbaev, a graduate of the Khiva Presidential School, was awarded a Cobalt car at the Presidential School in Tashkent.
The head of the agency Khilola Umarova congratulated the winners and participants: "The achievements belong not only to our students and their parents, but also to our teachers." At the same time, these results motivate other students.
After that, the rector of Kokand University Sherzod Mustafakulov said in his speech that the winner of the Mathematical Olympiad came from the land of al-Khwarizmi.
The meeting was organized at the initiative of the Agency for the development of the Presidential, Creativity and Specialized Schools. It will be recalled that another Olympic winner, Asilbek Sunnatov, was awarded a Nexia-3 as well.